Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаІнформаційні повідомлення07.02.2019, 11:47

Інформація про проведену роботу зі зверненнями громадян та юридичних осіб на дії страхових компаній за 2018 рік

До Нацкомфінпослуг за період з 01.01.2018 по 31.12.2018 надійшло 5381  звернень фізичних та юридичних осіб (враховуючи звернення народних депутатів України, листи Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, комітетів Верховної Ради України, міністерств та відомств тощо) з питань страхової діяльності (далі – звернення), що на 8 звернень менше, ніж за 2017 рік.

Загальний обсяг виплат страхового відшкодування страховими компаніями, за результатами розгляду Нацкомфінпослуг звернень за 2018 рік, становив більше  97  млн. грн.

Щодо змісту звернень, то:

63% звернень стосувались  невиконання (неналежного виконання)  страховими компаніями зобов’язань за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (далі – ОСЦПВВНТЗ) щодо прийняття рішення про виплату або відмову у виплаті страхового відшкодування та/або не здійснення виплати страхового відшкодування та пені; що на 15% менше ніж за 2017 рік;

24% звернень стосувались питань за добровільними видами страхування  - наземного транспорту, життя, медичного страхування, від нещасних випадків, майна; що на 13% більше, ніж у 2017 році;

8% звернень про відсутність претензій до страхових компаній (відклики, подяки); що на 1% менше, ніж у 2017 році;

5% звернень стосувались роз’яснень норм законодавства та/або договору страхування, інше; що на 3% більше, ніж у 2017 році.

Нацкомфінпослуг у 2018 році здійснено 103 позапланових заходів державного нагляду (контролю), за зверненнями, по яким отримано дозвіл на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) від Державної регуляторної служби України, що більше на 32 позапланових заходів державного нагляду (контролю), за зверненнями, ніж у 2017 році.

Нацкомфінпослуг у 2018 році складено 63 акти про правопорушення, вчиненні страховою компанією на ринку фінансових послуг, в зв'язку з неотриманням дозволу на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) від ДРСУ або за результатом розгляду звернень юридичних осіб, що менше 77 актів, ніж у 2017 році.

Також, у 2018 році Нацкомфінпослуг проведено роботу щодо фіксування в актах про правопорушення, вчинених страховими компаніями на ринку фінансових послуг кредиторської заборгованості за договорами страхування перед страхувальниками та  особами, що мають право на отримання страхового відшкодування.

Протягом 2018 року Нацкомфінпослуг спільно з  Фондом державного майна України здійснювались заходи щодо проведення перевірок звітів про оцінку майна на відповідність вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, майнових прав і професійної оціночної діяльності, складених для визначення збитків або розміру відшкодування, (або).  За результатами проведених Фондом державного майна України рецензій звітів про оцінку, складених для визначення матеріальних збитків, завданих власнику в разі пошкодження його майна встановлено, що  більше 80% направлених звітів на рецензування не відповідають вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, майнових прав і професійної оціночної діяльності.

Повідомляємо, що з січня 2019 року Нацкомфінпослуг поновлює висвітлення на сайті Нацкомфінпослуг  повідомлень про роботу Нацкомфінпослуг  із зверненнями громадян та юридичних осіб, які надходять до Нацкомфінпослуг на дії страхових компаній,  в розрізі страхових  компаній. Зупинка повідомлень про роботу Нацкомфінпослуг  із зверненнями громадян та юридичних осіб, які надходять до Нацкомфінпослуг на дії страхових компаній,  у 2018 році була обумовлена технічними питаннями, пов’язаними з переходом на електронний документообіг.

 

Некоректний ввод...
Невірний захісний код...