Стандартна версія
Національна комісіящо здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаІнформаційні повідомлення02.01.2019, 12:45

Інформаційне повідомлення за результатами засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ

28 грудня 2018 року відбулося засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ.

Під час засідання було заслухано інформацію Дирекції МТСБУ щодо стану реалізації положень розпорядження Нацкомфінпослуг від 31.08.2017 № 3631 «Про затвердження Змін до Положення про особливості укладання договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» щодо укладання внутрішніх електронних договорів страхування.

Впровадження з 07.02.2018 механізму укладання внутрішніх електронних договорів страхування є однією зі складових реалізації положень Закону України «Про електронну комерцію» у галузі страхування та першим кроком Нацкомфінпослуг щодо впровадження електронних сервісів у галузі страхування.

Очікування Нацкомфінпослуг щодо позитивних наслідків застосування сучасних IT-технологій для задоволення попиту споживачів страхових послуг у 2018 році було перевершено, про що свідчать статистичні дані МТСБУ: 33 страховики з 51 страховика-члена МТСБУ здійснюють укладання внутрішніх електронних договорів. Такими страховиками укладено 134 661 електронний договір, що становить 4,58 % від кількості укладених договорів.

Такі позитивні результати впровадження внутрішніх електронних договорів страхування зумовлені не тільки спрощенням процедури укладання відповідних договорів, а й створенням механізму захисту споживачів страхових послуг від шахраїв, що використовують сферу страхування в схемах незаконного збагачення.

Нацкомфінпослуг спільно з МТСБУ продовжує роботу з нормативного забезпечення укладання внутрішніх електронних договорів.

Наразі готуються для подання до Кабінету Міністрів України зміни до Правил дорожнього руху, якими буде забезпечено:

  • можливість підтвердити наявність чинного договору для водіїв, які уклали внутрішній електронний договір;
  • нормативне врегулювання питань інтеграції єдиної централізованої бази даних МТСБУ та інформаційних баз даних Національної поліції України.

Також за результатами засідання Нацкомфінпослуг погоджено Положення про порядок розміщення коштів Централізованого страхового резервного Фонду захисту потерпілих у ДТП Моторного (транспортного) страхового бюро України та Положення про порядок розміщення коштів централізованого страхового резервного Фонду страхових гарантій Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Прийняття та погодження зазначених положень позитивно відобразиться на гарантійних функціях МТСБУ.

 

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...