Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаІнформаційні повідомлення22.03.2018, 15:38

Інформаційне повідомлення для юридичних осіб – суб'єктів господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу (далі – лізингодавці)

01.01.2018 набув чинності Порядок надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами – юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами – суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затверджений розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 26.09.2017  № 3840 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.10.2017 за № 1294/31162 (далі – Порядок).

Відповідно до Порядку лізингодавці подають звітність, передбачену Порядком, в електронній формі з дотриманням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Обов'язковим реквізитом такої звітності є електронний цифровий підпис відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".

Звітність лізингодавців заповнюється в онлайн режимі та подається через програмний продукт «Комплексна інформаційна система Нацкомфінпослуг» (далі – КІС), розміщений на головній веб-сторінці Нацкомфінпослуг. (http://www.kis.nfp.gov.ua).

Для заповнення звітності в КІС лізингодавцям необхідно провести активізацію на веб-сайті Нацкомфінпослуг, шляхом створення реєстраційної картки в системі КІС. Після цого звернутися листом до Нацкомфінпослуг із проханням видачі логіну та пароля користувача для доступу до КІС. Лист складається в довільній формі, в якому необхідно підтвердити інформацію, внесену в систему КІС, та вказати спосіб отримання логіну та пароля користувача. При підготовці листа є можливість скористатись послугами «Електронної канцелярії» на веб-сторінці Нацкомфінпослуг (https://www.nfp.gov.ua/ua/Elektronna-vzaiemodiia.html).

Реалізація можливості підписання пакетів звітності електронним цифровим підписом здійснюється через акредитовані центри сертифікації ключів з такого переліку спеціалізованих установ:

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;

Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України;

ТОВ "АРТ-Мастер";

ТОВ "Ключові системи";

ДП "Українські спеціальні системи";

Державна казначейська служба;

Укрзалізниця;

ПАТ КБ "Приватбанк";

НБУ;

Укрсіббанк.

Звітність лізингодаців, надіслана поштовим зв’язком або подана до служби діловодства Нацкомфінпослуг у паперовому вигляді, буде вважатися такою, що не відповідає Порядку, з подальшим застосуванням відповідних заходів впливу.

 

Некоректний ввод...
Невірний захісний код...