Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаІнформаційні повідомлення09.02.2018, 14:38

Інформаційне повідомлення для кредитних спілок щодо подання звітних даних та річної фінансової звітності через програмний продукт «Комплексна інформаційна система»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, повідомляє.

Відповідно до оновленої версії програмного продукту «Комплексна інформаційна система» (далі – КІС) реалізовано додатковий інструментарій подання звітності, а саме:

 • подання та підписання річної фінансової звітності електронним цифровим підписом;
 • можливість засвідчувати підписом керівника кредитної спілки та додавати до звітності в КІС через вкладку «супутні документи» шляхом прикріплення PDF файлу: примітки до фінансової звітності, витяги з протоколів засідань спостережної ради та ревізійної комісії про розгляд звітних даних, поданих до Нацкомфінпослуг за попередній звітний квартал (рік), пояснювальні записки з описом допущених помилок та їх обґрунтуваннями в разі подання коригуючих звітних даних або фінансової звітності, передбачені абзацом восьмим пункту 2.1, абзацом другим підпункту 2.2.5 пункту 2.2, абзацом дев’ятим підпункту 2.2.1 пункту 2.2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об’єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 25.12.2003 № 177, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2004 за № 69/8668 (далі – Порядок);
 • подання разом із звітними даними за І квартал 2018 року додатку 9 «Звітні дані щодо здійснення кредитними спілками операцій із внесками (вкладами) членів кредитної спілки на депозитні рахунки» до Порядку.

Додатково нагадуємо, що для кредитних спілок вже реалізована можливість подання звітних даних, підписаних електронним цифровим підписом, через КІС.

Звертаємо увагу кредитних спілок, що відповідно до абзацу третього підпункт 2.2.4 пункту 2.2 розділу 2 Порядку у разі подання звітності у вигляді електронних документів з дотриманням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" звітність у паперовій формі до Нацкомфінпослуг не подається та не застосовуються вимоги, зазначені в абзаці другому цього підпункту. Обов'язковим реквізитом такої звітності є електронний цифровий підпис відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".

Для заповнення звітності в КІС на веб-сайті Нацкомфінпослуг необхідно використовувати логін користувача та пароль юридичної особи для доступу до КІС. У разі їх втрати, звертатися до відділу ведення реєстрів та баз даних фінансових установ Нацкомфінпослуг, тел. 235-00-68.

Звітність заповнюється в онлайн режимі та подається через КІС на головній веб-сторінці Нацкомфінпослуг.

Реалізація можливості підписання пакетів звітності електронним цифровим підписом здійснюється через акредитовані центри сертифікації ключів з такого переліку спеціалізованих установ:

 • Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;
 • Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України;
 • ТОВ "АРТ-Мастер";
 • ТОВ "Ключові системи";
 • ДП "Українські спеціалізовані системи";
 • Державна казначейська служба;
 • Укрзалізниця;
 • ПАТ КБ "Приватбанк";
 • НБУ;
 • Укрсіббанк.
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...