Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаГоловні події11.06.2018, 09:00

Про анулювання ліцензій у зв’язку з несплатою

На офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг з 11 квітня 2018 року знаходиться інформаційне повідомлення «ДО УВАГИ ЗДОБУВАЧІВ ЛІЦЕНЗІЇ ТА ЛІЦЕНЗІАТІВ», в якому детально описано порядок дій здобувачів ліцензії та ліцензіатів у разі отримання у Нацкомфінпослуг ліцензій на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів).

Крім того, Нацкомфінпослуг неодноразово письмово зверталась до суб’єктів господарювання, якими не дотримано вимог частини другої статті 14 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон), проте не всі ліцензіати виконали фінансові зобов’язання перед Державним бюджетом України.

У зв’язку з несплатою за видані ліцензії відповідно до частини другої статті 14 Закону, 05.06.2018 Нацкомфінпослуг прийняті рішення про анулювання ліцензій на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) таким суб’єктам господарювання:

  • ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОМЕРЦ-ІНВЕСТГРУП» – на надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту; надання гарантій та поручительств;
  • ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ІНВЕСТИЦІЙНО-АГРАРНИЙ ЦЕНТР» – на надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту; надання послуг з факторингу; надання послуг фінансового лізингу;
  • ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВИЙ РЕГІСТР» – надання послуг фінансового лізингу.

Відповідно до частини десятої статті 16 Закону у разі анулювання ліцензії з підстав, передбачених пунктами 5-10 частини другої цієї статті, суб’єкт господарювання може подати заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності (повністю або частково) не раніше ніж через рік з дня набрання чинності рішенням органу ліцензування про анулювання попередньої ліцензії.

З метою уникнення негативних наслідків Нацкомфінпослуг повторно звертається до здобувачів ліцензії та ліцензіатів з клопотанням інформувати Нацкомфінпослуг про дотримання вимог статті 14 Закону і направляти копії документів, що підтверджують внесення плати за видану/видані ліцензію/ліцензії із супровідним листом у довільній формі на адресу Нацкомфінпослуг: 01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 3, або через офіційний інтернет-сайт Нацкомфінпослуг рубрики «Електронна взаємодія» – «Повідомити про сплату за ліцензію» електронна адреса license@nfp.gov.ua.

Некоректний ввод...
Невірний захісний код...