Стандартна версія
Національна комісіящо здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаГоловні події30.03.2018, 16:38

Інформаційне повідомлення щодо засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ

28 березня 2018 року у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, відбулося засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ.

За результатами засідання Нацкомфінпослуг погоджено внесення змін до Положення про порядок та умови формування централізованого страхового резервного Фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах за рахунок додаткових гарантійних внесків, які залежать від здійснених страхових виплат за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, затверджених протоколом президії МТСБУ від 27.02.2018 № 416/2018.

Змінами посилено вимоги до показника якості врегулювання збитків та до середнього показника якості врегулювання по ринку за попередній календарний квартал (оцінка відношення кількості врегульованих вимог у звітному періоді (місяць/квартал) до загальної кількості вимог у звітному періоді (місяць/квартал) зменшена зі 120 днів до 90 днів від дати ДТП).

Також змінами передбачено, що сплачені страховиком кошти додаткових гарантійних внесків до Фонду захисту потерпілих можуть бути використані виключно для здійснення страхових виплат за внутрішніми договорами страхування, укладеними таким страховиком, у тому числі, для виплат МТСБУ відповідно до Порядку повернення гарантійних внесків страховиків до фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах шляхом врегулювання страхових випадків. У випадку банкрутства або ліквідації страховика залишок сплачених страховиком коштів (додаткових гарантійних внесків, які залежать від здійснених страховиком страхових виплат за договорами ОСЦПВВНТЗ) зараховується до базового гарантійного внеску страховика у Фонді захисту потерпілих.

Зазначені зміни позитивно відобразяться на гарантійних функціях МТСБУ.

Під час засідання також заслухано інформацію про здійснення МТСБУ виплат у разі припинення членства страховика члена – МТСБУ до визнання його банкрутом та/або його ліквідації.

Так, протягом 2017 року МТСБУ проведено 958 виплат на загальну суму 11 184,42 тис. грн., з яких:

    • ВАТ «СК «НОВА» 181 виплата на загальну суму 3 770,58 тис. грн.;
    • ПАТ «СК «СКАЙД» 406 виплат на загальну суму 5 354,51 тис. грн.;
    • ПрАТ «СК «Україна» 371 виплата на загальну суму 2 062,33 тис. грн.

Нацкомфінпослуг спільно з МТСБУ продовжує роботу над посиленням гарантійних функцій МТСБУ та захистом майнових інтересів потерпілих унаслідок ДТП.

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...